Aksakal Hukuk ve Arabuluculuk Ofisi

trTR enEN

KONUMUMUZ KONUMUMUZ

Atatürk Cad. 1. Kordon No:148/7
Mustafa Elmas İş Hanı 35210
(Kantar Karakolu Karşısı)

İLETİŞİM İLETİŞİM

Bizi Arayın -
0(232) 441 31 91

Balıkesir Haber Ajansı Röportajı

Balıkesir Haber Ajansı Röportajı

Balıkesir Haber Ajansı Röportajı

Emniyet Müdürlüğünden Avukatlığa Giden Yolda AVUKAT EMRULLAH AKSAKAL  BALIKESİR HABER AJANSINDAN OSMAN YURDUSEV KONUŞTU !

1966 yılında Erzurum Aşkale Pırtın Köyü’nde doğdu. Ekonomik yetersizlik nedeniyle ailesi İzmir’e göç etti. İlk ve ortaokulu Bayraklı Erenler’de okuduktan sonra Polis Koleji sınavlarını kazanarak Ankara’ya gitti.

8 yıllık eğitiminin ardından Sivas’ta göreve başladı ve aynı yıl İstanbul Üniversite Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 

2006 yılındaki İzmir Emniyet Müdürlüğüne hakim olan anlayış ile uyuşamadığından emekli oldu ve Avukatlık mesleğine başladı.

Hukuki çatışmaların alternatif çözüm yollarıyla halledilebileceğine olan inancı ile eğitim ve sınavlarını başarıyla tamamlayarak “Arabulucu” ünvanını haketti.

Fetöyü 1978 de 12 yaşında İzmir Bornova cami imamı iken tanıdım. hemşiremiz olduğu için tanıdıklarımın çoğu cuma namazına oraya gidiyor sesini kasetleri alıp getiriyordu. ama kayıtlarda ki adam anlaşılmayan bilmediğimiz kelimeler kullanıyor, ve sürekli manasız manasız ağlıyordu. o zaman ki aklımla onun sömürücü olduğunu anladım. 

19981 de polis kolejine gittiğimde üst devrelerden ismim ve memleketimden dolayı büyük ilgi gördüm ne güzel abiler derken, beni deşen abiler sol atendli antifetö söylemlerinden dolayı beni ilk ışık evi ziyaretimde hemen dışladılar. ama bu dışlama 25 yıllık meslek hayatım boyunca devam etti. bir açığını zafiyetimi bulurlar diye 10526 kez dinlediler. Hakkariye gönderdiler Avukatlık ruhsatımı almamam için çalıştılar.

Kendimce bu yapı ile avukatlık mesleğimde de bu hain yapı ile mücadele etmeye çalıştım. 15/25 sürecinde dinleme mağdurları davasında tek magdur avukatı olarak İzmir 9. Ağırda adalet aramaya çalıştım. uzun bir Fetö mağduru polisleri savundum.

Eger insani değerler taşıyor iseniz bırakın darbeye demokrasiye yapılan her türlü müdahale karşı çıkmalısınız. demokrasiyi koruma görevini askere emanet edemezsiniz. o nedenle darbecilerle sonuna kadar hukuki ve siyasi mücadele edilmelidir. 

Ancak  İshak dayıoğlu dosyasını incelediğimde müvekkilin sanık değil mağdur kahraman olması gerektiğine inandım. zira en baştan beri istikrarlı bir şekilde tereddütsüz darbeye karşı koymaya çalışmış. bu dosyada ki ifadelerle sabit. bu karşı koymayı da izinli olarak ist’te bulunduğu esnada yapmaya çalışmış. emniyetten yardım istedmiş. 

fetöşlerin, bu yargılamaları  sulandırmamaları, propaganda malzemesi yapmaması için sanıklar içinde ki masumları çekip ayırmak gerekir. 

müvekkilin masumiyeti de gün gibi ortadadır." DEDİ

Haber Kaynağı: Balıkesir Haber Ajansı

WhatsApp Destek