Aksakal Hukuk ve Arabuluculuk Ofisi

trTR enEN

KONUMUMUZ KONUMUMUZ

Atatürk Cad. 1. Kordon No:148/7
Mustafa Elmas İş Hanı 35210
(Kantar Karakolu Karşısı)

İLETİŞİM İLETİŞİM

Bizi Arayın -
0(232) 441 31 91

blog-1-column1

İdare Hukuku

İdare Hukuku, temelini Anayasa'dan alan ve amacı kamu yararını gerçekleştirmek olan idarenin işleyişini ve kişilerle olan ilişkilerini düzenleyen bir hukuk dalıdır. İdarenin gerçekleştirdiği idari işlemler, çoğu zaman gerçek ve tüzel kişileri yakından ilgilendirmekte olup, söz konusu işlemlerin hukuka aykırı olması halinde ve idarenin eyleminden zarar gören kişinin mağduriyetini gidermek için hukuka aykırılığın düzeltilmesi maksadıyla idarenin yetkili merciine başvurulması ve itirazın kabul edilmemesi halinde gerekli davaların açılması gerekmektedir.

Unutmayınız ki; birçok kamu kuruluşu işleyiş hengamesi içerisinde ve ekseriyetle hukuka aykırı kararlar verebilmektedir. Vatandaşların çoğu, yasal haklarını aramadıkları için bu tip hukuka aykırı idari işlemlerden (özellikle hukuka aykırı idari para cezalarından) haksız yere zarar görebilmektedir. 

Aksakal Hukuk Bürosu olarak, İdare Hukuku'nun başta idari işlemin iptali, idari para cezalarının iptali, tam yargı davaları ve idari makamlara başvuru süreçleri olmak üzere yerli ve yabancı müvekkillere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Alt Başlıklar

WhatsApp Destek